به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان ، در این جلسه که در تاریخ 30 بهمن سال 1402 پس از پایان وقت اداری برگزار گردید ،پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی ، گزیده ای از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه سلب اختیار از معاملات غیر رسمی در اموال غیر منقول برای حاضرین در جلسه پخش شد. در ادامه دستور جلسه که پیگیری اقدامات انجام گرفته در زمینه ی حدنگاری اراضی کشاورزی توسط شرکتهای طرف قرارداد و واحدهای ثبتی و همچنین بررسی آمار و عملکرد هیات های قانون تعیین تکلیف بود قرائت گردید.

سپس حسین کاظمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان گفت : یکی از سیاستهای کلی نظام حدنگاری صد در صدی اراضی زراعی است. در حال حاضر با توجه به شروع ماه پایانی سال تمام اقدامات باید فراجهادی و بسیجی وار انجام پذیرد و به هیچ عنوان فاصله گرفتن از اهداف و سیاستهای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قابل پذیرش نمی باشد.

وی ادامه داد : بررسی پرونده های قانون تعیین تکلیف بایستی خارج از وقت اداری انجام پذیرد و اقدامات انجام گرفته باید خروجی مثبت داشته باشد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان از روسای واحدهای ثبتی خواست سامانه سحاک را به صورت مداوم رصد نمایند. وی با اشاره به همایش مشترک پیش رو با سازمان اوقاف و امور خیریه در 16 اسفندماه سال جاری، خواست تمامی واحدهای ثبتی نسبت به صدور اسناد تمامی پرونده های مربوط به اوقاف در چارچوب قوانین اقدام نمایند.

حسین کاظمی با بیان اینکه تمامی تمامی مجموعه قوه قضائیه در اجرای کامل حدنگاری اراضی زراعی با مجموعه ثبت اسناد و املاک کشور همکاری کامل دارند ،از همکاران خواست از ظرفیت های قانونی ایجاد شده به نحو کامل در اجرای سیاستهای سازمان استفاده نمایند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان با دعوت از تمامی همکاران جهت شرکت حداکثری در انتخابات اظهار داشت: راهبرد انتخابات از سوی رهبر معظم انقلاب با محوریت مشارکت حداکثری عنوان شده است لذا دعوت از دیگران برای حضور در انتخابات وظیفه و تکلیف همه میباشد.

در پایان جلسه معاونین و روسای واحدهای ثبتی نیز به بیان موانع و مشکلات موجود پرداخته و مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان دستورات لازم را در جهت رفع این موانع صادر نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مهم